Kontakt

Helsingfors
Nationella centret för utbildningsutvärdering
PB 28 (Mannerheimplatsen 1 A, våning 6)
00101 HELSINGFORS

Karta

Jyväskylä 
Nationella centret för utbildningsutvärdering
Cygnaeuksenkatu 1
40100 JYVÄSKYLÄ

Karta

E-post
kirjaamo(at)karvi.fi

Telefonväxel
029 533 5500

Fax
029 533 5501

E-post förnamn.efternamn@karvi.fi

Ledning och kommunikation

  • Direktör Harri Peltoniemi, harri.peltoniemi @ karvi.fi, +358 29 533 5532
  • Assistent Anu Lehikko, anu.lehikko @ karvi.fi, +358 29 533 5503 – Direktörens assistent

Enhetschefer

  • Elina Harjunen, elina.harjunen @ karvi.fi, +358 29 533 5506 – Allmänbildande utbildning och småbarnspedagogik
  • Helka Kekäläinen, helka.kekalainen @ karvi.fi, +358 29 533 5513 – Högre utbildning och fritt bildningsarbete
  • Anu Räisänen, anu.raisanen @ karvi.fi, +358 29 533 5526 – Yrkesutbildning

Kontaktpersoner för svenskspråkig utbildning

  • Utvärderingsexpert Jan Hellgren, jan.hellgren @ karvi.fi, +358 29 533 5531 – Allmänbildande utbildning
  • Utvärderingsexpert Mirella Nordblad, mirella.nordblad @ karvi.fi, +358 29 533 5541 – Högre utbildning

Kommunikation och verksamhetens genomslagskraft

  • Utvärderingsråd Hannele Seppälä, hannele.seppala @ karvi.fi, +358 29 533 5550 – Samhällsrelationer och avgiftsbelagd verksamhet
  • Informatör Virpi Pietiläinen, virpi.pietilainen @ karvi.fi, +358 29 533 5520

Verksamhets- och kompetensutveckling

  • Utvärderingsråd Kirsi Hiltunen, kirsi.hiltunen @ karvi.fi, +358 29 533 5508 – Verksamhetsutveckling
  • Utvärderingsråd Marja-Liisa Saarilammi, marja-liisa.saarilammi @ karvi.fi, +358 29 533 5528 – Kompetensutveckling

 

Peltoniemi, Harri

Direktör

Ledning och administration

Helsingfors