Kontakt

Helsingfors
Nationella centret för utbildningsutvärdering
PB 28 (Mannerheimplatsen 1 A, våning 6)
00101 HELSINGFORS

Karta

Jyväskylä 
Nationella centret för utbildningsutvärdering
Cygnaeuksenkatu 1
40100 JYVÄSKYLÄ

Karta

E-post
kirjaamo(at)karvi.fi

Telefonväxel
029 533 5500

Fax
029 533 5501

E-post förnamn.efternamn@karvi.fi

Ledning och kommunikation

  • direktör Harri Peltoniemi, harri.peltoniemi @ karvi.fi, +358 29 533 5532
  • assistent Anu Lehikko, anu.lehikko @ karvi.fi, +358 29 533 5503 – direktörens assistent

Enhetschefer

  • Elina Harjunen, elina.harjunen @ karvi.fi, +358 29 533 5506 – allmänbildande utbildning och småbarnspedagogik
  • Kirsi Hiltunen, kirsi.hiltunen @ karvi.fi, +358 29 533 5508 – yrkesutbildning
  • Helka Kekäläinen  tjänstledig 
  • Hannele Seppälä, hannele.seppala @ karvi.fi, +358 29 533 5550 – högre utbildning och fritt bildningsarbete

Kontaktpersoner för svenskspråkig utbildning

  • utvärderingsexpert Jan Hellgren, jan.hellgren @ karvi.fi, +358 29 533 5531 – allmänbildande utbildning
  • utvärderingsexpert Mirella Nordblad, mirella.nordblad @ karvi.fi, +358 29 533 5541 – högre utbildning

Kommunikation och verksamhetens genomslagskraft

  • enhetschef Hannele Seppälä, hannele.seppala @ karvi.fi, +358 29 533 5550 – samhällsrelationer och avgiftsbelagd verksamhet
  • kommunikationsexpert Virpi Pietiläinen, virpi.pietilainen @ karvi.fi, +358 29 533 5520

Verksamhets- och kompetensutveckling

  • enhetschef Kirsi Hiltunen, kirsi.hiltunen @ karvi.fi, +358 29 533 5508 – verksamhetsutveckling
  • utvärderingsråd Marja-Liisa Saarilammi, marja-liisa.saarilammi @ karvi.fi, +358 29 533 5528 – kompetensutveckling

 

Touko Apajalahti Karvi

Apajalahti, Touko

Utvärderingsexpert

Högre utbildning

Helsingfors

Aurén, Hilla

Utvärderingsexpert

Högre utbildning

Helsingfors

Frisk, Tarja

Utvärderingsexpert

Högre utbildning, Yrkesutbildning

Helsingfors

Goman, Jani

Utvärderingsråd

Högre utbildning, Yrkesutbildning

Jyväskylä

Holm, Karl

Utvärderingsråd

Högre utbildning

Helsingfors

Huusko, Mira

Utvärderingsexpert

Högre utbildning

Helsingfors

Isoaho, Kati

Utvärderingsexpert

Högre utbildning

Helsingfors

Kekäläinen, Helka

Enhetschef

Högre utbildning, Fritt bildningsarbete

Tjänstledig

Leppänen, Otto

Praktikant

Högre utbildning

Helsingfors

Moitus, Sirpa

Utvärderingsråd

Högre utbildning

Helsingfors

Mustonen, Kirsi

Utvärderingsexpert

Högre utbildning

Helsingfors

Nordblad, Mirella

Utvärderingsexpert

Högre utbildning, Kontaktperson för svenskspråkig utbildning

Helsingfors

Pirinen, Tuula

Utvärderingsexpert

Högre utbildning, Allmänbildande utbildning

Tjänstledig

Saarilammi, Marja-Liisa

Utvärderingsråd

Högre utbildning

Helsingfors

Sarparanta, Tuomas

Praktikant

Högre utbildning

Helsingfors

Seppälä, Hannele

Enhetschef

Högre utbildning

Helsingfors